Jau pēc 3 nedēļām, 2.-5. septembrī, notiks ikgadējais sarunu festivāls “LAMPA”. Šogad visus festivāla pasākumus būs iespējams noskatīties tiešraidē jebkurā sev ērtā vietā Latvijā un citviet pasaulē – vienam pašam vai kopā ar savējiem. Festivāla galvenā norises “vieta” būs festivāla mājaslapa (https://festivalslampa.lv/), kurā vienkopus būs pieejami visi šī gada pasākumi gan tiešraidē to norises brīdī, gan pēc tam arī arhīvā. 

3. septembrī plkst. 13.00 no Splendid Palace studijas Rīgā, biedrība “Latvijas nākotnes forums” piedāvā ik vienam interesentam piedalīties diskusijā “Lielāki valsts ieņēmumi ar zemākiem nodokļiem — attīstības iespēja vai mīts?”.

Mārgareta Tečere reiz teikusi: “Nav nekādas “sabiedriskās naudas” —  ir tikai nodokļu maksātāju nauda!”. Nodokļu sistēma Latvijā un priekšlikumi tās izmaiņām vienmēr raisa spraigas diskusijas. Lai gan šobrīd Latvijā ir vieni no zemākajiem kopējiem nodokļu ieņēmumiem Eiropā attiecībā pret IKP, arvien iedzīvotāju un uzņēmēju vidū nodokļu slogs Latvijā tiek uztverts kā liels un attīstību kavējošs. Vai ir iespējams kompromiss starp nodokļu maksātāju vēlmi pēc zemākiem nodokļiem un valsts nepieciešamību palielināt nodokļu ieņēmumus? Vai pašreizējā nodokļu sistēma un dažādas piedāvātas izmaiņas ir vērstas uz aklu nodokļu ieņēmumu palielinājumu vai tomēr orientēta uz cilvēku? Vai ir iespējams plānot nodokļu politiku, kurā iespējams samazināt nodokļu apmēru, bet nodrošināt nodokļu ieņēmumu pieaugumu? Šos jautājumus palīdzēs šķetināt nozares speciālisti un politikas veidotāji. Diskusijas noslēgumā jautājumu un atbilžu sesija.

Diskusiju vadīs:

  • Einars Repše, biedrības “Latvijas nākotnes forums” vadītājs

Diskusijā piedalīsies:

  • Ināra Pētersone, biedrības BASE (uzņēmēji pret ēnu ekonomiku) valdes priekšsēdētāja
  • Mārtiņš Bondars, Latvijas Republikas Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs
  • Arnis Sauka, Dr. rer. pol., Rīgas Ekonomikas augstskolas- Stockholm School of Economics in Riga profesors
  • Aigars Rostovskis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs