Diskusija par Eiropas nākotni Latvijas izaugsmei Kā rīkoties krīzes situācijās un kara apstākļos Krievijas uzbrukums Ukrainai un brīvās pasaules pamatiem Vai kovids atgriezīsies? Einars Repše : Tiesiskas valsts pamati ir apdraudēti!

Ekonomiskā attīstība

Ekonomiskā attīstība ir atkarīga no vairāku faktoru kopuma, kas savā starpā ir cieši saistīti. Lai pārtrauktu stagnāciju un varētu pietuvoties, piemēram, daudz apspriestajam Igaunijas attīstības līmenim, Latvijai šobrīd ir nepieciešami fundamentāli risinājumi, nodrošinot ilgtermiņa Latvijas attīstību.

Izglītība

Viens no būtiskiem Latvijas iedzīvotāju labklājības un uzņēmēju panākumu faktoriem ir laba izglītība. Nepieciešams celt izglītības kvalitāti visos tās līmeņos, lai nodrošinātu iespēju darīt labi atalgotu darbu Latvijā un garantēs stabilu nākotni.

 

Latvija un ES

Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija atzina sevi par Rietumu demokrātiju un tiesisku valsti, proti, atzina Rietumu vērtības par savām. Latvijai nepieciešams turpināt atvērtas sabiedrības attīstību un aktīvāku sadarbību ar partneriem Eiropā, demonstrējot pastāvīgu atbalstu Rietumu vērtībām.

 

Veselības aprūpe

Esošā veselības aprūpes sistēma ir necilvēcīga un neefektīva. Garās rindas pēc dzīvībai svarīgiem pakalpojumiem ir jālikvidē, nodrošinot tūlītēju piekļuvi ārstam. Tāpat arī jāatbrīvojas no pacientu līdzmaksājumiem par veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu.

 

Par “Latvijas nākotnes forums”

Biedrības “Latvijas nākotnes forums” (savulaik – biedrība “Latvijas attīstībai”) mērķis ir izveidot plašu un autoritatīvu labēju ideju diskusiju platformu, lai izstrādātu priekšlikumus mērķtiecīgai, ilgtspējīgai un dinamiskai Latvijas attīstībai.

Kopš dibināšanas brīža (2012. gada martā), piedaloties uzņēmējiem un nozaru ekspertiem, biedrībā notiek intensīvas diskusijas par Latvijas attīstību, aptverot ekonomikas, izglītības un zinātnes, tieslietu, valsts pārvaldes un citas nozīmīgas jomas. Padziļināti esam analizējuši nepieciešamās pārmaiņas Latvijas nodokļu politikā, augstākās izglītības jomā, enerģētikā, mežsaimniecības politikā, veselības aprūpē, biedrībā notikušas plašas debates par eiro ieviešanu.